PLUSH ANIMALS – EDICE UMĚLECKÝCH SBĚRATELSKÝCH VÁZ

Category
Art kolekce, Design kolekce, Produkty
Rok vzniku projektu

2024

 

O projektu

 

Unikátní sběratelská série uměleckých váz.

 

Každý kus je jedinečný, ručně foukaný do dřevěné formy. Skleněná zvířátka jsou ručně modelovaná sklářských mistrem Martinem Štefánkem a ještě za tepla lepená na vázu.

 

Tyto vázo-objekty jsou ukázkou dokonalého řemeslného umu.

 

Sběratelské umělecky ztvárněné objekty-vázy, které pracují s minimalismem tvaru a odkazem „volnomyšlenkářského“ surrealismu a postmoderny.

 

Objekty, jež nás navrací do bezstarostných dětských let plných hraček a napodobenin našich pohádkových hrdinů. Plyšová zvířátka, která byla našimi nejbližšími přáteli a nerozlučnými kamarády. Dokázala nás naplňovat pozitivní náladou, plnit nám pohádkové sny, překonávat nám překážky.

 

U těchto „plyšových váz“ záměrně pracuji se svými „ikonickými“ minimalistickými tvary váz v pastelových barvách, na kterých dokonale vyniknou řemeslně dokonale vyvedené modelované figurky napodobenin živých tvorů, pro které mě inspirovaly dětské pohádkové příběhy vodního a suchozemského světa.

 

Ve vázách se odráží můj malířský přístup a myšlení. Realistické motivy živočichů a květin, které malbou často až vědecky zkoumám ,díky spolupráci s mistrem hutního skla Martinem Štefánkem nabývají 3D podoby, a veškeré detaily jsme schopni i nahmatat. Volně tak navazuji na svůj projekt 3D modelovaných smaltových zvířat z roku 2019 (Zátiší se zvířaty a ovocem) a mé 2 absolventské projekty (Frangible Scenery a Floral Creatures).

 

Vázy-objekty zhotovil sklářský mistr Martin Štefánek, Desná.

 

Každá váza je ručně signovaná, certifikovaná a číslovaná.

 

Bližší informace na frantisekjungvirt@gmail.com .

 

Foto Katarína Hudačinová.

Produktové Anna Pleslová.

 

Koupit