JUNGVIRT X VOJTĚCH BABIŠTA – LOFTY KOLBENOVA

Category
Projekty
Rok vzniku projektu

2024

 

O projektu

 

Lofty Kolbenova otevírají vzorový byt, kde se snoubí design budoucnosti s autentickými industriálními prvky.

 

Architektonický ateliér Masák & Partner, který stojí za rezidenčním bydlením Lofty Kolbenova, představuje svůj vzorový byt. Zájemci o bydlení s nádechem industriální historie pražských Vysočan tak mohou načerpat energii místa ve dvouúrovňovém loftovém bytu o dispozici 3+kk. Jeho interiér je vybaven moderními interiérovými prvky od českých i zahraničních značek, jedním ze zapojených designérů je sklářský výtvarník František Jungvirt. Vzorový byt je otevřen od ledna letošního roku.

 

Bývalá ČKD továrna v srdci pražských Vysočan se pod architektonickým vedením ateliéru Masák & Partner proměňuje na rezidenční bydlení Lofty Kolbenova s 215 byty různých velikostí a dispozici. V návrzích projektu architekti respektují průmyslovou povahu místa a industriální artefakty stavby propisují do bytového designu 21. století.

 

Interiér spojující historii a současnost

 

Dvouúrovňový vzorový byt 3+kk o velikosti 66 m² s vloženým patrem využívá v interiérovém řešení loftové dispozice velkých světlých výšek, které architektům nabízí původní průmyslové prostory. Vestavěné patro, jehož konstrukce je z dřevěného masivu, tak působí jako záměrný změkčující kontrast k betonovým strukturám. Tutéž funkci plní také podlaha v dekoru běleného dubu, která je doplněna o komfortní podlahové topení.

 

„Specifika původní továrny, jako jsou například velké hloubky traktů, jsou pro nás jen výhodou. V tomto případě se nám navíc podařilo zachovat řadu původních artefaktů, jako jsou například nosné sloupy a stropy, které zůstanou zachovány ve své původní podobě a udržují tak jedinečnou atmosféru industriálna,“ říká Jakub Masák, zakládající člen představenstva společnosti Masák & Partner a hlavní architekt projektu Lofty Kolbenova.

 

Industriální nábytek v kombinaci tradičních prvků

 

Vzorový loftový byt je vybaven jak moderními interiérovými prvky od českých i zahraničních značek, tak zakázkovým industriálně laděným nábytkem rokycanského ARTTECH studia, za kterým stojí BcA. Petr Janda. Propojení prostoru zajišťuje vestavěné LED osvětlení v kombinaci se starými průmyslově laděnými stínícími lampami. Využité dřevěné prvky v podobě pracovního stolu z teakového dřeva a nočních stolků z jilmu v interiéru spojují přírodní tvary a industriální hrubost. Kus přírody do vzorového bytu přináší také mechový obraz, v jehož kontrastu působí obraz abstraktní. Ten svojí barevnou hrou oživuje interiér.

 

Na zařízení vzorového bytu se podílel také umělec a designér František Jungvirt, který ve své práci inovuje tradiční prvky českého sklářství. „Purismus prostoru, který dýchá a je hodně vzdušný, podtrhuje také moje tvorba. V ní se zabývám především linií tvarů, čistotou a vzdušností. A tyto hodnoty přesně odráží prostory Loftů Kolbenova,” říká sklářský výtvarník František Jungvirt. V prostorách bytu najdete nejen jeho autorské kolekce, ale i stolní sklo, které navrhl pro sklářskou značku KLIMCHI.

 

Majitelé bytů si svůj nový domov mohou nechat zařídit na míru přímo od spolupracujících bytových designů, kteří stojí za vzorovým bytem.

 

Bydlení s osobitým charakterem

 

Lofty Kolbenova majitelům nového bydlení přináší benefity v podobě rekuperace, klimatizace a podlahového topení. Tovární historii připomíná také vložená skleněná stěna, která je záměrně konstruována tak, aby připomínala stará tovární okna opatřená exteriérovými stínícími roletami. „Vytváříme domov, ve kterém bude unikátní atmosféra industriální minulosti v souladu s představou o moderním a hravém bydlení 21. století,“ přibližuje ideu projektu Jakub Masák.

 

Na fotografiích komunikujeme příběh vzdušného industriálního bytu a spojení dvou mladých umělců, herce Vojtěcha Babišty a sklářského výtvarníka Františka Jungvirta.

 

Text Lofty Kolbenova.

Foto Anna Pleslová.

 

Zastoupení kolekce:

VÁZA GARDEN BASIC KŘIŠŤÁLOVÁ MATNÁ, BLOOM VÁZA MALÁ MATNÁ

 

KOLEKCE STOLNÍHO SKLA PRO KLIMCHI: SHADOWS, SHADOWS STEMWARE, CRUST, ROYAL MARIKA MÍSY, CANDLES

 

Koupit