JUNGVIRT X POTTEN & PANNEN STANĚK

Category
Design kolekce, Klienti, Produkty, Projekty
Rok vzniku projektu

2023

 

projektu
 

Sklářský designer, výtvarník a malíř skla František Jungvirt vytvořil pro Potten&Pannen limitovanou edici difuzérů-váziček.

 

Drobnější objekty evokují svým tvarem a pozitivními, sytými barvami dětskou hračku a vzbuzují pocit bezstarostnosti, která k dětství patří. TOY dokážou zpestřit interiér již samy o sobě, lze je ale také využít jako vázičku na květiny nebo difuzér.

 

V butikové prodejně – Atelieru Potten&Pannen v hotelu Andaz jsou k dostání exkluzivně 3 barevné varianty difuzérů inspirované časem Vánoc. Rubínově červená, stromečkově zelená a máslově žlutá, každý kus je ručně číslovaný a signovaný autorem.

 

Cenově se jedná o nejdostupnější produkt Františka Jungvirta. Ideální pro ty, kdo chtějí potěšit své blízké skleněným dárkem, nebo sami zvažují koupi prvního kousku z dílny sklářského designera.

 

TOY nepřímo navazuje na kolekce Wavy, Trifid, Lentil či Trdlík. S poslední jmenovanou ji pojí také technika výroby, nové vázy vznikají podjímáním skla a ručním foukáním do dřevěné formy. Základ tvoří křišťálové sklo. Barevných přechodů se docílí pomocí barvicích sklářských rubínů, které se zatepla nabalují na baňku. Na závěr přichází leštění. Každý kus se vyrábí zvlášť, a tak se i konečná podoba pokaždé jemně liší. Barevný odstín, sytost a rozložení po povrchu je u každého kousku jedinečné.

 

„Oproti jiným mým vázám je TOY výrazně drobnější. Při návrhu jsem se inspiroval dětskými hračkami, proto jsem zvolil výrazné barvy a oblé tvary – někomu tak může připomínat káču. Také jsem chtěl, aby v interiéru působila decentně, ale zároveň hravě a roztomile. S objektem si může ‚vyhrát‘ i jeho majitel – je pouze na něm, zda mu bude dělat radost sám o sobě, nebo jej využije jako vázu nebo difuzér,“ uvádí František

 

Limitovaná Vánoční edice pro Potten & Pannen Staněk.

 

rubínově červená – celkem 100ks

stromečkově zelená – celkem 100ks

máslově žlutá – celkem 100ks

 

Signované a certifikované.

 

Autorkou fotografií je Anna Pleslová.

 

Parametry

ručně foukané sklo, podjímané barvou, broušené a leštěné do vysokého lesku

10,5 x 9 cm

 

Koupit