DARK CAVE ANIMALS – EDICE UMĚLECKÝCH SBĚRATELSKÝCH VÁZ

Category
Art kolekce, Design kolekce, Produkty
Rok vzniku projektu

2024

 

O projektu

 

Unikátní sběratelská série uměleckých váz.

 

Každý kus je jedinečný, ručně foukaný do dřevěné formy. Skleněná zvířátka jsou ručně modelovaná sklářských mistrem Martinem Štefánkem a ještě za tepla lepená na vázu.

 

Tyto vázo-objekty jsou ukázkou dokonalého řemeslného umu.

 

Sběratelské umělecky ztvárněné objekty-vázy, které pracují s minimalismem tvaru a odkazem „volnomyšlenkářského“ surrealismu a postmoderny.

 

Sklo, které nás nenechá chladné.

 

U těchto, pro někoho až strach nahánějících objektů, záměrně pracuji se svými „ikonickými“ minimalistickými tvary váz v zemitých barvách, na kterých dokonale vyniknou řemeslně dokonale vyvedené modelované figurky napodobenin živých tvorů.

 

Záměrně vybírám ty, kteří nám často nahánějí strach nebo jsou příčinou našich fóbií či nočních můr.  Snaha až o hypperrealistické zobrazení každého jednotlivého tvora (pavouk, brouk, vrána atd.) nám umožňuje si je prohlédnout z reálné blízkosti a dotknout se jich, částečně tak překonat své strachy.

 

Ve vázách se odráží můj malířský přístup a myšlení. Realistické motivy živočichů a květin, které malbou často až vědecky zkoumám ,díky spolupráci s mistrem hutního skla Martinem Štefánkem nabývají 3D podoby, a veškeré detaily jsme schopni i nahmatat. Volně tak navazuji na svůj projekt 3D modelovaných smaltových zvířat z roku 2019 (Zátiší se zvířaty a ovocem) a mé 2 absolventské projekty (Frangible Scenery a Floral Creatures).

 

Vázy-objekty zhotovil sklářský mistr Martin Štefánek, Desná.

 

Každá váza je ručně signovaná, certifikovaná a číslovaná.

 

Bližší informace na frantisekjungvirt@gmail.com .

 

Foto Anna Pleslová.

 

Koupit